maly-skarb-budynek

Nasza historia

Od 2003 roku Firma Mały Skarb dokłada wszelkich starań aby twórczo rozwijać dzieci poprzez działanie na wielu płaszczyznach dziedzin sztuki (muzyka, plastyka, taniec). Od 18 lipca 2011 roku Niepubliczne Przedszkole Muzyczno-Językowe "Mały Skarb" funkcjonuje w wolno stojącym budynku przy ulicy 11 Listopada 68.

W 2017/2018 roku przedszkole zrealizowało projekt "Jeszcze więcej Małych Skarbów" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tworzymy zżytą rodzinę dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola. W całokształcie naszej pracy na pierwszym miejscu stawiamy dziecko – jego dobro. W atmosferze bezpieczeństwa i radości staramy się stworzyć dzieciom możliwości samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik oraz innowacyjnych rozwiązań aktywizujących zmysły. Intensywny kontakt ze światem muzyki umożliwia naszym podopiecznym otwarcie się na piękno tego świata, uczy logicznego postrzegania, daje „upust emocjom”. Poprzez codzienny kontakt z kulturą , zwyczajami, językiem angielskimi otwieramy nasze dzieci na świat. Budujemy bazę do swobodnego poruszania się w nim. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom oraz uwzględniamy w swoich działaniach potrzeby środowiska. Nasze przedszkole kładzie nacisk na wychowanie inteligentnego emocjonalnie „małego człowieka”, w duchu poszanowania świata przyrody, kultury, miłości do rodziny i szacunku dla siebie. Rodzice są partnerami uczestniczącymi w życiu przedszkola. Wszyscy przestrzegamy praw dziecka, dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikację interpersonalną.

shield
Bezpieczeństwo
football
Zajęcia sportowe
art
Zajęcia plastyczne

Założyciele

team-img

Agnieszka Szczepańska

Dyrektor pedagogiczny

Dyrektor pedagogiczny Przedszkola „Mały Skarb”. Współzałożycielka firmy - Centrum Twórczego Rozwoju „Mały Skarb”.

Magister sztuki - specjalność Wychowanie Muzyczne i Rytmika ukończone w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studia podyplomowe: Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna, Zarządzanie Oświatą. Kurs kwalifikacyjny I i II st. - Muzykoterapia, kurs kwalifikacyjny I st. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Aktywne słuchanie muzyki wg. Batti Strauss.

Autorka programu zajęć muzyczno-ruchowych dla dzieci od 18 miesiąca życia „Figielki Muzyczne”. Współautorka programu „Jeszcze więcej Małych Skarbów” współfinansowanego ze Środków z Unii Europejskiej.

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopaków i żoną trzeciego cudownie niesfornego ;) Do naszego ogniska domowego przygarnęliśmy również kota i psa. Od zawsze kocham dzieci. Intryguje mnie ich rozwój i wpływ dorosłych na ten proces. Lubię kontakt z przyrodą, literaturą, spacery i jazdę na rowerze.

team-img

Tomasz Szczepański

Dyrektor administracyjny

Dyrektor administracyjny przedszkola Mały Skarb. Współzałożyciel firmy Mały Skarb. Magister sztuki, muzyk instrumentalista. W 2001 roku ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Ukończył studium pedagogiczne oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. Nauczyciel nauki gry na keyboardzie dla dzieci najmłodszych w przedszkolu Mały Skarb. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwóch synów.

Nasze atuty

Jesteśmy przedszkolem Rodzinnym. Każde dziecko jest dla nas ważne. Wspólnie z Rodzicami pragniemy stworzyć dla naszych dzieci przytulny i przyjazny „drugi dom”. Stawiamy na szczęśliwe dzieciństwo i na wszechstronny rozwój. Pragniemy, aby nasze dzieci były zdrowe, bezpieczne, kochane i szanowane. Dążymy do tego, aby nasze dzieci poprzez intensywny kontakt ze światem muzyki otwierały się na piękno tego świata, uczyły się logicznego postrzegania go, rozwijały inteligencję emocjonalną. Chcemy, aby nasze dzieci poprzez kontakt z kulturą , zwyczajami, językiem angielskimi otwierały się na świat. Pragniemy, żeby w przyszłości umiały się wykazać kreatywnością, mądrością życiową, otwartością na siebie i innych, wrażliwością na piękno otaczającego świata.

 • abc-block

  Pokoje
  zabaw

 • exam

  Rozwój umiejętności

 • bell

  Zajęcia kreatywne

 • university

  Przyjazne środowisko

 • dancer

  Taniec

 • music-player

  Muzyka i śpiew

 • books

  Języki obce

 • basketball

  Zajęcia sportowe